Урок 12. Теоретичні основи ефективної автоматизації

  Урок №12

Тема програми:  Системи опалення

Налагодження регулювання погоди для газових котлів та індивідуальних теплових пунктів

Тема уроку Теоретичні основи ефективної автоматизації.

Мета уроку:

Ø  навчальна: вивчити теоретичні засади ефективної автоматизації;        

Ø  виховна:  формувати творчу працелюбну особистість, поважне ставлення до своєї професії;        

Ø  розвиваюча:  сприяти розвитку пам'яті, технічного мислення, творчого мислення до підходу проблемних питань.       

Вид уроку:  комбінування.

Тип уроку:  урок засвоєння нових знань.

Дидактичне забезпечення:    опорний конспект, роздатковий матеріал.

Методи навчання:  словесні (пояснення з елементами бесіди), наочні (демонстрації).

Матеріально-технічне забезпечення: дошка, опорний конспект учня, підручник, ноутбук.

Орієнтовний план проведення уроку:

І.  Організаційна частина (3 хв)

ІІ.  Актуалізація опорних знань (5 хв)

ІІІ.  Повідомлення теми, мети завдань уроку (2 хв)

IV.  Вивчення нового матеріалу (30 хв)

V. Підсумок уроку (5 хв)

Хід уроку

І.  Організаційна частина.

1. Перевірка присутніх учнів

2. Назначення чергових

 ІІ.  Актуалізація опорних знань (методом бесіди з'ясову  питання): 

1. Що таке опалення?

2. Які системи опалення ви знаєте?

ІІІ.  Мотивація навчально-трудової діяльності.

Сьогодні ми ознайомимося з  налагодженням регулювання погоди для газових котлів та індивідуальних теплових пунктівОтримані знання та вміння ви зможете застосовувати на практиці.

IV.  Повідомлення теми, мети, завдань уроку.

Тема   уроку « Теоретичні засади ефективної автоматизації»На цьому уроці ми ознайомимося з  налагодженням регулювання погоди для газових котлів та індивідуальних теплових пунктів .

V. Вивчення нового матеріалу.

План вивчення:

1) Система опалення та її класифікація

VI.  Підсумок уроку.

6.1 Рефлексія

1. Чи всі ви зрозуміли?

2. Тоді дайте відповіді на мої запитання:

1. Що таке система опалення?

2. Назвіть класифікацію системи опалення.

Оцінювання активності учнів на уроці

Отже сьогодні на уроці ви ознайомилися з теоретичними основами ефективної автоматизації .

Домашнє завдання

Конспект .

Опорний конспект

Що таке система опалення та їх класифікація

З незапам'ятних годин першочергове завдання для людини в зимову годину завжди стояло лише одне питання: «Як зігрітися?». І це завдання вирішувалося – спочатку багаття, потім каміні, печі. Але вони були погано керовані та з низьким коефіцієнтом корисної дії. І їм на зміну прийшли цілі опалювальні системи, які дозволяли значно чіткіше регулювати отримання, розподіл та витрати тепла.
Згодом завдання ще більше ускладнилося, коли виникла потреба забезпечити комфортне тепло одночасно для багатьох людей і за мінливих погодних умов. Вирішити її під силу тільки сукупності опалювальних пристроїв, які працюють за заданою програмою. Сама програма може працювати як для приватного будинку, так і для великого міського району. Все залежить від правильного вирішення питання теплопостачання та підбору теплотехнічного обладнання.
Для роботи всіх опалювальних систем потрібен джерело теплопостачання, тобто паливо або джерело енергоносія. Тепло, що виділяється в результаті згоряння палива або нагрівається від джерела теплоносія, нагріває воду, яка циркулює в опалювальному контурі. Нагріта вода по опалювальних трубах поступає до опалювальних приладів (радіаторів, конвекторів, теплих підлог, ємнісних бойлерів, проточних теплообмінників). Віддавши їм тепло, вода остигає і, повертаючись до джерела теплопостачання, знову нагрівається і відновлює тим самим опалювальний цикл.
Як правило, для виключення людського фактора, вся система повністю автоматизується. Це робиться для того, щоб зменшити витрати на обігрів поміщень, тому що в даний час робота системи теплопостачання відбувається не в постійному гідравлічному режимі, а в зміні, в залежності від температури зовнішнього та внутрішнього повітря.
Системи опалення можна розділити за певною класифікацією:
• За радіусом дії – на місцеві та центральні.
• За типом джерела тепла – газові, електричні, пічні (пелети, дрова, вугілля, дизельне паливо, торф тощо), сонячні.
• За видом циркуляції теплоносія – природні та штучні (насосні).
• За типом теплоносія – повітряні, водяні, парові, електричні, комбіновані.
• За способом розведення – з верхньої, нижньої, комбінованої, горизонтальної, вертикальної.
• За способом приєднання приладів – однотрубні, двотрубні, комбіновані.
• За типом застосовуваних приладів – конвекційні, променисті, конвекційно-променисті, система «тепла підлоги» (підпільне, стіновий, потоловий).
• Під час руху теплоносія у магістральних трубопроводах – тупикові та попутні.
• За гідравлічним режимом – з постійним та змінним режимом.
• За величиною перепаду температур у подаючій та зворотній магістралі – біфілярні системи.
• По годині роботи – постійно працюють протягом опалювального періоду та періодичні (у тому числі і акумуляційні) системи опалення.

Використана література:

1)https://icma.com.ua/blog/chto-takoe-sistema-otopleniya/

2)https://icma.com.ua/blog/dlya-chego-nuzhna-avtomatika-sistem-otopleniya/

3)https://teplosoft.com.ua/blog/vudu-opalennya-pruvatnogo-budunku

4)https://teploceramic.ua/ua/sistemy-otopleniya-doma-sravnenie-ch-1.html

Немає коментарів:

Дописати коментар