Урок №27-28
Тема програми: Виконання ручного кисневого, у тому числі з використанням рідкого горючого, плазмового та газового прямолінійного та фігурного різання деталей з різних сталей, кольорових металів та сплавів за розмітками у всіх просторових положеннях різу, різання на переносних, стаційарних та плазморізальних машинах. Різання кисневого флюсу деталей з легованих сталей та чавуну.
Тема уроку : Апаратура для киснево-флюсового різання. Вплив легуючих елементів на різання високолегованих сталей.
Мета уроку:
Ø навчальна: вивчити апаратуру для киснево-флюсового різання та вплив легуючих елементів на різання високолегованих сталей;
Ø виховна: формувати творчу працелюбну особистість, поважне ставлення до своєї професії;
Ø розвиваюча: сприяти розвитку пам'яті, технічного мислення, творчого мислення до підходу проблемних питань.
Вигляд уроку: комбінування.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Дидактичне забезпечення: опорний конспект, роздатковий матеріал, стенди.
Методи навчання: словесні (пояснення з елементами бесіди), наочні (демонстрації).
Матеріально-технічне забезпечення: дошка, опорний конспект учня, підручник, ноутбук.
Орієнтовний план проведення уроку:
І. Організаційна частина (3 хв)
ІІ. Актуалізація опорних знань (5 хв)
ІІІ. Повідомлення теми, мети завдань уроку (2 хв)
IV. Вивчення нового матеріалу (30 хв)
V. Підсумок уроку (5 хв)
Хід уроку
І. Організаційна частина.
1. Перевірка присутніх учнів
2. Назначення чергових
ІІ. Актуалізація опорних знань (методом бесіди з'ясову питання):
1. Поясніть процес різання металу?
2. Які інструменти та прилади використовують для різання металу?
ІІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності.
Сьогодні ми ознайомимося з апаратурою для киснево-флюсового різання та впливом легуючих елементів на різання високолегованих сталей. Отримані знання та вміння ви зможете застосовувати на практиці.
IV. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.
Тема уроку " Апаратура для киснево-флюсового різання. Вплив легуючих елементів на різання високолегованих сталей" . На цьому уроці ми ознайомимося з апаратурою для киснево-флюсового різання та впливом легуючих елементів на різання високолегованих сталей .
V. Вивчення нового матеріалу.
План вивчення:
1 ) Аппаратура для киснево-флюсового різання.
2) Вплив легуючих елементів на різання високолегованих сталей.
VI. Підсумок уроку.
6.1 Рефлексія
1. Чи всі ви зрозуміли?
2. Тоді дайте відповіді на мої запитання:
1. У чому суть киснево-флюсового різання?
2. Яка теплова дія флюсу?
3. У чому полягає абразивна дія флюсу?
4. Що є основним компонентом флюсів?
5. Як здійснюється однопровідна подача флюсу?
6. Як здійснюється зовнішня подача флюсу під високим тис кому?
7. Як працюють установки з механічною подачею флюсу?
8. На які види поділяються флюсоживильники?
9. Чим відрізняються різаки для киснево-флюсового різання від звичайних?
10. Як поділяються різаки залежно від схеми подачі флюсу?
Оцінювання активності учнів на уроці
Отже, сьогодні на уроці ви ознайомилися з апаратурою для киснево-флюсового різання та впливом легуючих елементів на різання високолегованих сталей.
Домашнє завдання
Конспект, І.В. Гуменюк, Іваськів Обладнання та технології газозварювальних робіт с.185-189
Опорний конспект
1. Аппаратура для киснево-флюсового різання.
Для киснево-флюсового різання використовують спеціалізовані установки, що складаються з флюсоживильника та різака.
Існує три схеми установок:
1. Із зовнішньою подачею флюсу (рис. 1, а). Флюс з бака ін жектується кислородом і подається до різака зі спеціальною головкою.
Газофлюсова суміш, виходячи з відвернення головки, засмоктується струменем ріжучого кислорода і в суміші з ним надходить у зону різу.
За цією схемою працюють установки УРХС-4, УРХС-5, УРХС-6, УДПР.
2. З однопровідною подачею флюсу під високим тиском (рис. 1, б). Залізний порошок, кварцовий пісок з бака флюсожильника інжектується безпосередньо струменем ріжучого кисню.
Суміш флюсу з киснем рукавом підводитись до різака через центральний канал мундштука і поступає до місця різу. За цією схемою працюють установки УФР-2, УФР-5.
3. З механічною подачею флюсу (рис. 1, в). Флюс із суміші алюмінієво-магнієвого порошку з бака за допомогою шнекового. пристрою подається до головки різака, де захоплюється струменем ріжучого кислорода.
Флюсоживильники поділяються на пневматичні.
Флюс здійснюється інжекторним або циклонним (вихровим) пристроєм, до якого поступає кисень, повітря чи азот, захоплюючи флюс до різака; механічні - подача флюсу здійснюється шнековим пристроєм зі шлангами та трубками. Флюсоживильник ФПР-1-65 складається з бачка 7, регулювального пристрою 8 і редуктора 4 (рис. 2). У бачку є горловина для засипання флюсу.
Нижній корпус бачка закінчується штуцером, до якого від'єднують регулювальний пристрій 8.
2. Вплив легуючих елементів на різання високолегованих сталей.
Малий. 1. Схемі подачі флюсу:
а — із зовнішньою подачею; б - однопровідна з високим тиском; в - з механічною
подачею; 1 - газофлюсова суміш; 2 – флюс; 3 - флюсонесучий газ; 4 - киснево-флюсова суміш; 5 - ріжучий кисень
Мал. 2. Флюсоживильник ФПР-1-65:
1 – бачок; 2 – манометр; 3 – горловина бачка; 4 – редуктор; 5 – регулювальний вентиль; 6 – трубка; 7 – штуцер; 8 - регулювальний пристрій
Флюсонесучий газ з балону або трубопроводу подається в редуктор 4, при виході з якого розділяється на два потоки: один надходити у верхню частину бачка 1 для створення тиску на флюс, інший - через регулювальний вентиль 5 по трубці 6 у регулювальнийпристрій. Флюс із бачка зсипається в циклонну камеру, а газ, який надходить через штуцер 7, створює вихровий потік, що захоплює флюс і подає його до різака. Тиск газу встановлюють за манометром 2. Для випускання газу з бачка служити вентиль.
У разі підвищення тиску спрацьовує мембрана, яка змонтована на горловині З бачка.
Для механізації процесу різання використовують флюсожильник ФП-1-65, у якому газ подається з бачка до регулювального пристрою через електромагнітний перемикаючий клапан та фільтр.
Установка УРХС-5 (рис. 3) комплектується різаком РАФ-1-65 (рис. 4) та флюсоживильником ФП-2-65. Флюсоживильник 1 має циклонну конструкцію, а різак 4 — зовнішню подачу флюсу.




Немає коментарів:
Дописати коментар